طول مطالعه: 4 دقیقه

در سال 2011 بیش از 6.3 تریلیون دلار از ارزش بازارهای مالی جهان کاسته شده است. البته طی همین دوره سرمایه گذاری مستقیم آمریکا در اروپا نیز از 215 میلیارد دلار به 650 میلیارد دلار در پایان دهه افزایش یافت. سرمایه گذاری مستقیم خارجی اروپا در آمریکا نیز به طور چشم گیری افزایش یافته است. در سال 2003 حجم تجارت کالا و خدمات میان آمریکا و اتحادیه اروپا اعم از صادرات و واردات، بیش از 650 میلیارد یورو بوده است.بدین معنا که حجم تجارت متقابل این دو در هر روز حدود 8/1 میلیارد یورو بوده است.

جام جهانی والیبال این تمایل به سرمایه گذاری وزنه اقتصاد اروپا و آتلانتیک را در اقتصاد کل جهان سنگین تر کرده است ضمن آنکه اقتصاد فراآتلانتیک نیز درصد بالایی از حجم تجارت جهانی را تشکیل می دهد، طوری که در سال 2000، آمریکا و اروپا 40 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان 33 درصد از صادرات جهان و 42 درصد از واردات جهان را به خود اختصاص داده بودند. شرکت دایملر (بنز) تمامی ۱۴ شعبه تولیدی خود در آلمان را به مدت ۴ هفته تعطیل کرد و کارکنان خود در آلمان را به مرخصی اجباری فرستاد "ب ام و" نیز یک کارخانهی خود در لایپزیگ (آلمان) را بهطور موقت تعطیل کرد و فروش "ب ام و" در ماه سپتامبر نسبت به ماه پیش از آن ۶/۱۴ کاهش داشته است و بخشی از تولید خود را قطع کرده است و خطر اخراج، ۵۰ هزار نفر را تهدید میکند.

اپل واچ نسل در سال 2010، 60 درصد از فرانسویان امیدوار بودند که شرایط کشورشان رو به بهبود رود در حالی که امروز بیش از نیمی از آنان امید خود را به بهبود شرایط قطع کردهاند.امروز از هر 10 فرانسوی 9 نفر اصلیترین دغدغه خود را بیکاری عنوان میکند و 77 درصد مردم برنامه اشتغال و 66 درصد آنان برنامه مربوط به خدمات عمومی را اولویت سال جدید میلادی میدانند.مسئله 'قدرت خرید' با 65 درصد رای نظر دهندگان در یک نظر سنجی در اولویت سوم فرانسویان قرار گرفته است. ​​​​​​​.

دلار امروز چنده از قبل از آغاز بحران دولت شرایط را برای فعالیت بخش خصوصی با کاهش هزینه های جانبی دستمزد، انعطاف پذیری بازار کار و کاهش بوروکراسی بهبود بیشتری بخشیده بود. تولید کنندگان آلمان نیز با کاهش شدید تقاضا در سطح جهانی مواجه شدند به طوری که از سه ماه دوم سال 2008 اقتصاد آلمان، مرتباً رشد منفی نشان داد. میزان تقاضا برای خرید مسکن در انگلیس طی سال 2011 میلادی با کاهش شدیدی روبرو شده است.​​!

آیفون 14 پرو مکس قیمت
بدهی های انگلستان به مرز 152.8 میلیارد پوند رسیده است که این مقدار در حدود 10.87 درصد سود ناخالص داخلی در سال مالی منتهی به ماه مارس عنوان شده است. شاخص اعتماد مصرفی در اقتصاد انگلیس طی ماه فوریه به منفی 28 رسید که این رقم از مارس 2009 میلادی بی سابقه است. امور مالی دولت انگلستان اوضاع اقتصادی این کشور را در ماه مارس کمی بهتر از پیش بینی انجام شده توسط کارشناسان اقتصادی عنوان کرده بودند اما آمار رسمی نشان دهنده این است که سال مالی منتهی به 2010-2009 بدترین سال مالی بعد از جنگ جهانی دوم در انگلستان بوده است.​​​​​.

در سال 2000 هر یک از طرفین حدود 20 درصد از حجم تجارت خارجی یکدیگر را تامین کرده اند که بیشترین رقم تجارت جهانی را تشکیل داده و هر دو به منزله بزرگترین قطب های تجاری دنیا بوده اند. نرخ بیکاری در انگلیس به بالاترین حد خود طی 17 سال گذشته رسیده به طوری که بیش از یک میلیون جوان انگلیسی بیکار هستند. در حالی که رشد اقتصادی آلمان سال گذشته به 3.6 درصد رسیده است و این رقم امسال به 3 درصد می رسد پیش بینی می شود رشد اقتصادی بزرگترین اقتصاد منطقه یورو سال آینده به کمتر از 0.4 درصد برسد.

پیش بینی ها محقق شود، اقتصاد فرانسه رسماً وارد دوره رکود خواهد شد. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی کاهش هزینه های دولتی تا سال 2015 موجب بیکاری بیش از 300 تا 500 هزار نفر از کارمندان بخش عمومی و دولتی خواهد شد. این مسئله که فرانسویان نخستین اولویت برنامه های دولت را بیکاری عنوان میکنند بیش از هر چیز بیانگر نا امیدی آنان از توان دولت در پاسخ به این نیاز شهروندان است بطوری که تنها 9 درصد از مردم این کشور به تحول مثبت در زمینه اشتغال در سال 2012 میلادی امیدوارند.

خرید گیم تایم World Of Warcraft بیکاری به 10 درصد جمعیت فعال رسیده است که معادل میانگین 30 سال اخیر است. در واقع می توان گفت جهانی سازی اقتصادی طی سه سال اخیر به ضرر اقتصاد انگلیس تمام شده است پیش از آغاز بحران مالی و اقتصادی در انگلیس، کارگران و کارمندان انگلیسی تمایل کمتری برای اعتصاب سراسری داشتند و شرکت بریتیش ایرویز یکی از محبوب ترین خطوط هواپیمایی جهان به شمار می رفت. صنعت یکی از ستون های مهم اقتصاد آلمان است.

جام جهانی والیبال 2022 بحران مالی منطقه یورو تاثیر منفی زیادی بر اقتصاد انگلیس داشته است و تاثیرات بیشتر این بحران سال 2012 روشن خواهد شد. در این اثنا رشد تولید نا خالص ملی سال پیش آلمان به 3/1درصد، در اثر و دنباله رشد اقتصادی در سال 2007 بالغ شد. همچنین میزان صدور خدمات از اتحادیه به آمریکا در 1999 بالغ بر 85 میلیارد یورو و صدور خدمات از آمریکا به اتحادیه اروپا در همین سال به میزان 91 میلیارد یورو رسید.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، آثار منفی بحران مالی و اقتصادی اخیر بر انگلیس به مراتب بیشتر از آمریکا و منطقه یورو بوده است. در حالی که بانک مرکزی اروپا طی ماههای اخیر دو بار نرخ بهره بانکی را افزایش داده است نرخ بهره انگلیس همچنان در سطح 0.5درصد ثابت بوده است. اتحادیه اروپا از اواخر سال 2008 میلادی وارد سخت ترین دوران اقصادی خود پس از جنگ جهانی دوم شده است. مرکز تحقیقات اقتصادی زد دبلیو ئی آلمان در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که ادامه بحران مالی و بدهی در منطقه یورو و کاهش رشد اقتصادی کشورهای اروپایی تاثیر منفی زیادی بر اعتماد سرمایه گذاران آلمانی داشته است.

آخرین بروزرسانی در: