طول مطالعه: 5 دقیقه

دامیننس اتریوم دقیقاً به مقاومت 20.71 درصد برخورد کرده و به این سطح واکنش نشان داده است. دامیننس اتریوم همچنان زیر محدوده مقاومت اصلی 20 درصد قرار دارد، و تا زمانی که بالای این محدوده برگشت نداشته باشد، روند کوتاه مدت آن نزولی خواهد بود. این قیمت به دلیل اینکه در یک محدوده عرضه و تقاضای مهم می باشد، می تواند در تایم بالا با واکنش همراه باشد. حمایت اصلی اتریوم که مربوط به تایم فریم هفتگی می باشد، در محدوده 2840 الی 2720 دلار در کف کانال نزولی می باشد.

جام جهانی ۲۰۰۲
در صورتی که این دو با هم روی حمایت خود باشند و خود اتریوم هم روی حمایت باشد، احتمال رشد اتریوم خیلی بیشتر می شود. در این ناحیه باز هم احتمال واکنش قمیت وجود دارد. به دلیل وجود حمایت مقاومت های منیور بسیاری که در این نواحی قرار گرفته است، قیمت وارد روند رنجی شدیدی شده است. صرفا به دلیل واکنش اولیه ای که مشاهده شده است، هشدار تغییر روند در اتریوم صادر شده است، که اهمیت آن با توجه به شکسته شدن خط روند صعودی بیشتر می شود.

به دلیل اینکه اتریوم نیز در یک کانال نزولی قرار گرفته است، کاهش بیشتر قیمت آن می تواند تا محدوده 1400 و 1350 دلار ادامه داشته باشد. دامیننس اتریوم با ادامه حرکت صعودی در روز گذشته، به مقاومت محدوده 20.40 الی 20.45 درصد واکنش منفی نشان داده است. در زمان نگارش این تحلیل نیز شاخص دامیننس روی محدوده حمایت 19.55 الی 19.65 درصد قرار دارد. تا زمان آپدیت مرج اتریوم کمتر از 48 ساعت دیگر باقی مانده است، و تا آن زمان پتانسیل ادامه روند رنج اتریوم وجود دارد.

اتریوم روز گذشته نوسانات رنج متمایل به صعودی داشت. اتریوم در 24 ساعت گذشته با نوسانات مثبت و منفی همراه بود. در 24 ساعت گذشته اتریوم با واکنشی که به مقاومت محدوده 2000 دلار داشت، مقداری از قدرت خرید آن کاسته شد، و برگشت به سمت حمایت 1912 الی 1876 دلار را شاهد هستیم. اما با توجه به مومنتوم نزولی، فعلا معاملات خرید پیشنهاد نمی شود. پیش بینی می شود که وضعیت ادامه روند و مشخص شدن وضعیت قیمت اتریوم با توجه به سطوح حمایت مقاومتی که در نزدیکی قیمت قرار دارد، امروز مشخص شود.

دامیننس اتریوم همچنان روی سطح حمایت 17.60 الی 17.84 درصد قرار دارد، و پتانسیل برگشت به سمت محدوده 19 درصد روی نمودار مشاهده می شود، اما برای این رشد نیاز به تایید دارد. مقاومت محدوده 18.60 الی 18.80 درصد نیز می تواند با واکنش همراه باشد. در غیر اینصورت احتمال شکست این حمایت نیز وجود دارد. حمایت فعلی نیز در محدوده 2370 الی 2285 دلار قرار دارد که می توانیم انتظار داشته باشیم برخورد قیمت به این ناحیه با واکنش خوبی همراه باشد.

خریداران اتریوم روز قبل نتوانستند قیمت این ارز را از محدوده مقاومت 1780 دلار بالاتر ببرند. این ناحیه نیز مقاومت اتریوم می باشد، و چنانچه این سطح پر قدرت شکسته شود، حرکت صعودی بعدی تا محدوده 15.85 و 16 درصد می تواند ادامه داشته باشد. دامیننس اتریوم نیز مشابه شرایط اتریوم می باشد، و محدوده حمایتی که در عدد 14.90 الی 14.75 درصد قرار دارد، می تواند با واکنش همراه باشد.

اما روند صعودی میتواند تا زمانیکه خط روند صعودی حفظ شده باشد، ادامه پیدا کند. اما حتی در صورتی که فشار فروش در بازار داشته باشیم، حمایت دوم در محدوده 1780 الی 1750 دلار قدرت بالاتری برای حفظ اتریوم از ریزش های بیشتر دارد. محدوده حمایت 1500 تا 1465 دلار برای اتریوم محدوده بسیار مهمی هست، که اگر حفظ بشه، اتریوم مجددا رشد خواهد کرد. چرا که پروژه های موفقی بودند با اینکه رقبای سرسختی داشتند، به بلوغ رسیدند و رشد کردند.

دامیننس اتریوم با اینکه ترند لاین نزولی خود را به سمت بالا شکسته و به آن پولبک زده است، اما هنوز توان خریداران یا تمایلات آن ها برای رشد قیمت کافی نبوده است. بنابراین برای تحلیل اتریوم، شاخص دامیننس اتریوم و تحلیل نسبت به بیت کوین مورد نیاز است. تحلیل قبلی دامیننس اتریوم همچنان پابرجا بوده و این شاخص در محدوده حمایت بسیار مهمی قرار گرفته است. اتریوم در 24 ساعت گذشته با برخورد به یک حمایت مهم در محدوده 2800 دلار متوقف شد و در این ناحیه سفارشات خرید بسیاری از سرمایه گذاران را فعال کرد.

نتایج قرعه کشی ایران خودرو 7 شهریور برای خرید اتریوم باید تا شکست سقف کانال نزولی و تثبیت قیمت بالای محدوده 1900 دلار منتظر ماند. دو محدوده حمایت مقاومت مینور که مربوط به تایم فریم 1 ساعته می باشد روی نمودار رسم شده است. در تایم فریم 1 ساعته یک کانال نزولی در نظر گرفته شده است و مقاومت 2500 دلار می تواند با واکنش مجدد همراه باشد. محدوده 15.80 درصد در حال حاضر حمایتی است که در صورت واکنش، رشد مجدد قیمت اتریوم را شاهد خواهیم بود، اما در صورت شکست این حمایت، ریزش بیشتر می تواند تا محدوده 15.60 درصد ادامه داشته باشد.  .

خرید گیم تایم 60 روزه Wow قیمت اتریوم بعد از رشد 120 درصدی، حالا با سیو سود برخی از نهنگ های بازار، با افت 20 درصد همراه شده است، و محدوده 1600 دلار به عنوان اولین سنگر حمایتی اتریوم تاکنون مانع از ریزش بیشتر قیمت شده است. تا زمانی که حمایت 16 درصد حفظ شود، این شاخص می تواند رشد بیشتری داشته باشد. این حمایت با میدلاین کانال نزولی نیز همپوشانی دارد. حمایت فعلی اتریوم نیز در محدوده 1970 دلار قرار گرفته است. خریداران این ارز در محدوده کف کانال صعودی اقدام به حمایت بیشتری از این ارز کردند و قیمت اتریوم را تا محدوده مقاومت 2967 الی 3000 دلار رسانده اند.

بنابراین در صورت شکست خط روند نزولی، به سمت بالا، پتانسیل افزایش قیمت تا این سطوح در نمودار وجود دارد. این بار مقاومت 20 درصد با یک کندل 4 ساعته، پرقدرت به سمت بالا شکسته شده و این سطح با احتمال بالا به حمایت تبدیل شده است. افزایش فشار فروش ناشی از ترس سرمایه گذاران روی تمام بازار اثرات منفی خود را حفظ کرده است. وضعیت معاملات فعلی اتریوم نیازمند ثابت در تمام بازار می باشد. واگرایی مثبت اندیکاتور می تواند نشان دیگری برای برگشت کوتاه مدت باشد.

آخرین بروزرسانی در: