طول مطالعه: 4 دقیقه

قیمت بیت کوین ()

در زمان نگارش این مطلب یعنی ۱۸ خرداد ۱۴۰۰، قیمت در حدود ۳۲۰۰۰ دلار معامله می شود. اما این ویروس و سیاستهای بعدی دولتها، باعث ترس سرمایهگذاران از اقتصاد جهانی شد و آنها به دلیل بیاعتمادی نسبت به دولتها و چاپ بیرویه دلار از طرف دولت و بانک مرکزی آمریکا، در بیتکوین سرمایه گذاری کردند. کمتر از یک سال بعد از فروپاشی صرافی .، اکسچنج بریتانیایی بیت استمپ () اعلام کرد که به دلیل تحقیق درباره یک هک که منجر به سرقت ۱۹۰۰۰ بیتکوین (حدود ۵ میلیون دلار در آن زمان) از کیف پول گرم آنها شده است، فعلا معلق خواهد شد.زلنسکی بازیکن فوتبال​​ ​​.

از آنجایی که بیتکوین و در کل ارزهای رمزنگاری شده بسیار جدید هستند، پیشبینی قیمتها بیشتر در حد حدس و گمان است و نمیتوان پیش بینی دقیقی ارائه داد. در نوامبر ۲۰۱۳ (آبان ۹۲) دانشگاه در قبرس، اعلام کرد که به عنوان شهریه، بیتکوین را نیز قبول میکند. در ۷ مارس (۱۶ اسفند ۹۶) سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا () تایید کرد که پلتفرمهای معاملاتی زیادی در این حوزه وجود دارند و برای ادامه فعالیت، باید در این سازمان به عنوان صرافی ثبت شوند.

زلنسکی فرار به لهستان این دو عامل تاثیر بسیار زیادی دروی قیمت لحظه ای بیتکوین میگذارند. اما در سپتامبر این سال (شهریور ۱۴۰۰) قیمت لحظهای بیت کوین دوباره خود را بازیابی کرد و به ۵۲,۶۹۳ دلار رسید؛ اعلامیه قانونی شدن توسط رئیس جمهور السالوادور، در ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور ۱۴۰۰) تاثیر خود را روی مارکت رمزارزها گذاشت. سرمایهگذاران شروع به خرید بیت کوین کردند و این موضوع، به صورت دومینووار بر روی کل رمز ارزها تاثیر گذاشت؛ اما بعد از مدت کوتاهی، قیمت با یک اصلاح چشمگیر روبرو شد و تا ۴۰,۷۰۹ دلار ریزش کرد.  ​​​​​​.

قرعه E2 80 8cکشی ایران خودرو بیت کوین ابتدای سال ۲۰۱۷ را با ۱۰۰۰ دلار شروع کرد و با تمام جست و خیزهای قیمتی، قیمت این کوین با حدود ۱۴۱۰۰ دلار سال ۲۰۱۷ را به پایان رساند. ابتدای سال ۲۰۱۸، بیت کوین با ۱۶۴۰۰ دلار معامله میشد و در پایان این سال، قیمت آن به ۳۸۰۰ دلار رسید. با پذیرش سایتهای (خرده فروش آنلاین لوازم کامپیوتری و الکترونیکی) و (فروش آنلاین مبلمان و وسایل دکوری منزل)، هش ریت شبکه بیت کوین افزایش یافت و به ۱۰ پتاهش بر ثانیه رسید.

کرونا ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ در ژانویه ۲۰۱۶ (دی ۹۴) هش ریت شبکه بیتکوین به ۱ اگزاهش بر ثانیه رسید. در ماه جولای (تیر ۹۴) محققان سندی را یافتند که نشان میداد در سال ۲۰۱۳، فعالیتهای مجرمانه با انجام نمیشد، بلکه شرکتهای بزرگ قانونی از آن استفاده میکردند. سال ۲۰۲۰ در ادامه سال ۲۰۱۹ با قیمت ۷۴۰۰ دلاری بیت کوین شروع شد و در ماه دسامبر به ۲۶۲۰۰ دلار رسید؛ سال ۲۰۲۰ با وجود پاندمی ویروس کووید ۱۹، سال خوبی برای بزرگترین ارز دیجیتال و سایر کریپتوها محسوب میشود.

در اکتبر همان سال (مهر ۹۱) بیت پی () که خدمات پرداخت بیت کوین برای تاجران ارائه میدهد، اعلام کرد که بیش از ۱۰۰۰ تاجر از خدمات پرداختی این شرکت استفاده میکنند. در ماه اکتبر (مهر ۹۶) چین مبادلات رمز ارزها و شرکت در را ممنوع اعلام کرد. ناکاموتو در وایت پیپر بیت کوین، آن را به عنوان “وسیلهای برای پرداختهای آنلاین، که به صورت مستقیم و بدون نیاز به واسطه از یک شخص به شخصی دیگر ارسال میشوند” معرفی کرده است.

آیفون 14 پرو مکس این گزارش حاکی از آن بود که این قانونگذاریهای سفت و سخت، باعث محدود شدن معاملات رمز ارزها خواهد شد. قیمت بیتکوین در ابتدای سال ۲۰۱۴، بین ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار معامله میشد؛ اما در انتهای این سال، قیمت به ۳۱۷ دلار رسیده بود. بنابر تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۲۰، بیش از نیمی از ماینرهای بیتکوین در چین قرار دارند. این ریزش باعث شد که بیتکوین وارد یک فاز نزولی ۲ ساله شود و در ابتدای سال ۲۰۱۵ به ۳۱۵ دلار برسد.  !

این موضوع باعث کاهش سرعت عرضه کوینها به بازار میشود و در نتیجه، کمیابی افزایش مییابد و همانطور که میدانیم، هرچه یک دارایی کمیابتر باشد، قیمت و ارزش آن نیز بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر، در طی زمان تقاضا برای بیتکوین افزایش مییابد، اما عرضه آن محدود است؛ بنابراین باید نرخ بیتکوین افزایش یابد، تا توانایی پاسخگویی به نیاز کاربران را داشته باشد. پس از مدتی، که اولین کریپتو توجهاتی را به خود جلب کرد، تقاضا برای آن افزایش یافت و چون میزان عرضه آن محدود بود، قیمت نیز افزایش یافت.

در ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد ۹۶) قیمت بیت کوین به ۳۰۰۰ دلار رسید. در ژانویه ۲۰۱۷ (دی ۹۵) اعلام کرد که تعداد فروشگاههای آنلاین ژاپنی که اجازه خرید با را میدهند، نسبت به سال قبل ۴.۶ برابر شده است. هر کدام از این روشها، دارای مزایا و معایب خود هستند؛ اما میتوان با ترکیب آنها، تحلیل دقیقتری انجام داد. بیت کوین خود را به عنوان یک کلاس دارایی اثبات کرده است. در ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد ۹۶) قیمت بیت کوین به ۳۰۰۰ دلار رسید. تا سپتامبر ۲۰۱۹ (شهریور ۹۸) حدود ۵۴۵۷ دستگاه در سراسر دنیا وجود داشت.

خودرو ملی افغانستان مدیر ارشد مالی این دانشگاه، اولین رمز ارز دنیا را با عنوان “طلای فردا” خطاب کرد. بیتکوین در بسیاری از صرافیها (داخلی و خارجی) لیست شده است؛ میتوانید در یک صرافی ایرانی ثبت نام و احراز هویت کنید و با واریز ریال، بخرید. برای آشنایی با تحلیل فاندامنتال و فاکتورهای آن، پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنید. همین موضوع برای بیتکوین نیز صادق است. این نقشه برای اکثر رمزارزها بهکار میرود. این شیب صعودی شدید، باعث حباب قیمتی شد و در ماه نوامبر ۲۰۱۱ (۵ ماه بعد)، قیمت به ۲ دلار ریزش کرد؛ اما در همان سال، دوباره قیمت از حدود ۴.۸۰ دلار در ماه می، به ۱۳.۲۰ دلار در ۱۵ آگوست (طی ۴ ماه) رسید.

آخرین بروزرسانی در: